info@bitakipcisatinal.com
+908503461182

Instagram Hesabım İhlalden Kapatıldı

Instagram Hesabım İhlalden Kapatıldı
22 Eylül 2022
Bi Takipçi

Instagram Hesabım İhlalden Kapatıldı sorunu genellikle "Hizmet şartlarımızı ihlal ettiğiniz için hesabınız kapatılmıştır" uyarısıyla gelir. Uyarı ekranı göründüğünde, kullanıcı Instagram hesabına erişemeyecek ve diğer takipçiler tarafından aktif kullanıcı olarak tanınmayacaktır. Instagram hesabını kapatmanın birçok nedeni vardır.

Genel olarak, bir Instagram hesabını kapatmanın temel nedeni, başka bir hesabın kimliğine bürünmek veya uygunsuz paylaşımlar yapmaktır. Siz bu konuda bir işlem yapmadan instagram hesabım kapatıldı diyorsanız başka bir hesap sizi şikayet etmiş olabilir. İzniniz olmadan paylaşılan fotoğraf ve videolar şikayet sebebi olabilir. Bunun bir mahiyeti vardır. Instagram DM'de konuştuğunuz birinin sizi şikayet etmiş olması da mümkündür.

Instagram Hesabım Neden Kapatıldı?

Instagram Topluluk Kurallarını ihlal eden tüm hesaplar yasaklanacaktır. Kurallardan birini ihlal ettiğiniz için hesabınız kapatılmış olabilir. Instagram Hesabım İhlalden Kapatıldı bunun tekrar olmaması için aşağıdaki kurallara dikkat etmek gerekir.

Instagram'ın topluluk kurallarına daha yakından bakıldığında, en önemli kuralları şunlardır:

  • Instagram hesabınızda uygunsuz gönderiler paylaşmak,
  • Diğer insanların katkıları, telif hakları,
  • Yapay olarak beğeni ve takipçi kazanmak veya hizmet almak amacıyla, gizliliği ihlal eden herhangi bir faaliyette bulunmak veya sahip olmak;
  • Tehdit edici veya nefret dolu içerik yayınlamak veya yorum yapmak;

Yukarıdaki şartlar gerçekleştiği taktirde bu tür kullanıcılar hesaplarına tekrar erişemezler.

Kapatılan Instagram Hesabı Nasıl Açılır?

Yukarıdaki Instagram Topluluk Kurallarını ihlal etmeyen hesaplar yeniden etkinleştirilebilir. Ayrıca, yapay beğeni, takipçi gibi düşük seviyeli kuralları ihlal eden Instagram hesapları uygun çözümleme yapıldıktan sonra açılabilmektedir. Instagram hesabınızdan, "Hesabınız hizmet şartlarımızı ihlal ettiği için askıya alındı" uyarısı için "ayrıntılar" seçeneğine dokunun. Hesabınızın neden kapatıldığını görmek için bu seçeneğe giriş yapın.

"bunun bir hata olduğunu düşünüyorsanız, bize bildirin" bölümündeki bağlantıyı tıklayın. Kapatılan Instagram hesabı sorunu şikayet formumuza erişmek için lütfen 'hesap bilgilerinizi doğrulayın' sayfasındaki 'bize bildirin' bağlantısını kullanın. Tam ve doğru bilgileri forumda göründüğü şekilde girin ve gönder düğmesine tıklayın.

Bu işlemin sonunda Instagram hesabınız yanlışlıkla kapatıldıysa, Instagram destek ekibi tarafından doğrulandıktan sonra tekrar açılacaktır. Hizmet Şartlarını maddi olarak ihlal ettikleri takdirde hesaplar yeniden etkinleştirilmeyecektir. Genellikle haksız yere kapatılan Instagram hesapları bu yöntemden sonra tekrar aktif olacaktır.

Instagram Hesabım Başkası Tarafından Kapatıldı Ne Yapmalıyım?

Instagram yöneticileri, kullanıcıların daha güvenli ve huzurlu bir ortamda etkileşim kurmasına yardımcı olmak için birçok iyileştirme ve önlem aldı. Instagram, topluluğun huzurunu bozan kullanıcıları doğrudan yasaklıyor. Tanımadığınız kişilere birden fazla takip isteği veya mesajı göndermekte ısrar ediyorsanız, Instagram hesabınızın kapanmasının nedeni bu olabilir.

Bu nedenle destek ekibimiz kapatılan Instagram hesaplarını tekrar açmayacaktır. Çünkü bu topluluk kurallarının en ciddi şartıdır. Yakın zamanda bu yönde herhangi bir işlem yaptıysanız, hesabınızın tekrar açılamayacağını bilmelisiniz. Paylaşımların altına saldırgan ve tehdit edici yorumlar da bu duruma düşmektedir.

Instagram Hesabım Kapatıldı İtiraz Formuna Nasıl Ulaşabilirim?

Kapatılan Instagram hesabı itiraz formuna erişmek için açılan uyarı penceresindeki link üzerinden giriş yapmalısınız. Bu uyarı penceresindeki çıkış formu dışında Instagram tarafından yayınlanan başka bir form bulunmamaktadır.

Kapatılan bir Instagram hesabını geri yüklemenin yalnızca iki yolu vardır. Bir tarafta itiraz formunun bulunduğu bir uyarı penceresi, diğer tarafta donmuş bir Instagram hesabı açmak için bir sayfa göreceksiniz. Bu iki seçenekten birini seçmelisiniz.

Yorum Yap

Kapat
Whatsapp Telefon E-Posta