info@bitakipcisatinal.com
+908503461182

Instagram Hikaye (Story) Yukarı Kaydır Linki

Instagram Hikaye (Story) Yukarı Kaydır Linki
23 Eylül 2022
Bi Takipçi

Instagram, kullanıcıların fotoğraf, video paylaşımı yapabildiği ve isterlerse görüntülü, isterlerse yazılı, isterlerse de sesli olarak diğer kullanıcılar ile iletişime geçebildiği bir sosyal medya uygulamasıdır.

Sadece ülkemizde değil, dünyanın birçok yerinde en çok kullanılan sosyal medya uygulamaları arasında yer almaktadır. Her geçen gün kullanıcı sayısı milyonları aşan bu uygulamayı bazı kişiler sadece kendi belirlediği arkadaşları ile kullansa da bazı kişilerde daha büyük kitlelere ulaşmak için ya da ticari amaçla da kullanabiliyor.

Bu gibi kullanımların artması ile beraber uygulamada da sürekli yenilikler oluşuyor. Her geçen gün gelişen ve değişen güncellemelerinden en çok ses getireni de hikayelerde sık sık karşılaşılan yukarı kaydırma linkleri. Peki, ınstagram hikaye (story) yukarı kaydır linki nedir, yapılan son değişikliklerle beraber nasıl yapılır?

Yukarı Kaydır Linki Nedir?

Instagram uygulamasında takipçi sayısı yüksek olan kişi veya işletme hesapları vardır. Bu hesaplar kullanıcılarını başka bir sayfaya yönlendirmek için hikaye kısımlarında bağlantı linkleri paylaşabilirler.

Bağlantı linklerine tıklandığı zaman hikayede sözü geçen sayfaya direkt olarak ulaşım sağlanabilir. Özellikle takipçi sayısı yüksek olan kişiler bir firmadan reklam aldıklarında bu bağlantı linklerini oldukça sık kullanır ve diğer kullanıcıların erişimini kolaylaştırmak için sıklıkla paylaşırlar.

Yukarı Kaydırma Linklerinde Eski Sistem

Instagram uygulamasının kullanımının artması ile birlikte yapılan güncellemeler ile kişiler hikayelerinde bağlantı linklerini kolayca paylaşabiliyordu. Ancak her kullanıcı bu özellikten yararlanamıyor ve takipçi sayısı 10.000 kişi ve üzeri olan kullanıcılar bu özellikten faydalanabiliyordu.

Yönlendirmek istedikleri sayfanın bağlantı linkini kopyalayarak, Instagram hikaye düzenleme kısmında yer alan link bölümüne yapıştırmaları yeterli oluyordu. Daha sonrasında diğer kullanıcılar bu hikayeleri alttan üste doğru kaydırarak bağlantı linkine kolaylıkla ulaşım sağlıyorlardı.

Yukarı Kaydırma Linkinde Yapılan Son Yenilik

İlerleyen süreçte yapılan yenilikler ile birlikte bu sistemi sadece 10.000 takipçi sayısına sahip kişilerin yapabilmesi durumu tamamen kaldırıldı. Profili gizli ya da açık olan her kullanıcı takipçi sayısı fark etmeksizin hikayelerine en fazla bir adet olmak üzere bağlantı linki paylaşabilir hale geldi.

Yeni güncelleme ile birlikte hikayeye eklenmek için;

  • Paylaşılmak istenen bağlantı linki kopyalanmalıdır.
  • Instagram uygulamasına gelerek bir hikaye seçilmeli veya çekilmelidir.
  • Üst kısımda yer alan emoji kısmına tıklanmalıdır.
  • Açılan sayfadan "Bağlantı" seçeneği tıklanmalıdır.
  • Kopyalanan diğer bağlantı bu kısma yapıştırılmalıdır.

Bu şekilde kolaylıkla istenen bağlantı linkleri paylaşılabilir. Aynı zamanda bağlantı linkini yapıştırdıktan sonra alt kısımda yer alan "Etiket Metnini Özelleştir" kısmından linke yeni isimlerde koyularak daha ilgi çekici hale getirilebilir.

Yorum Yap

Kapat
Whatsapp Telefon E-Posta