info@bitakipcisatinal.com
+908503461182

Instagram Telefon Numarası Ekleme Ve Değiştirme

Instagram Telefon Numarası Ekleme Ve Değiştirme
16 Eylül 2022
Bi Takipçi

Instagram kullanıcıların, Instagram telefon numarası ekleme ve değiştirme işlemleri sıklıkla başvurduğu yöntemler arasındadır. Uygulamada sorular oluştuğunda doğrulama kodu, kullanıcının işlemleri sırasında kaydettiği telefon numarasına veya e-posta adresine gönderilir.

Bu sayede güvenli giriş işlemlerini yerine getirilir. Ayrıca kullanıcılar telefon numaralarını değiştirdiklerinde, yeni telefon numaralarını Instagram’a eklemelidir. Instagram üzerinden erişim sağlanabilmesi için, kaydedilecek telefon numaraları kullanıcılar için önemlidir.

Instagram Telefon Numarası Ekleme ve Değiştirme İşlemi Neden Yapılır?

Instagram kayıt işlemleri sırasında kullanıcılardan e-posta ve telefon numarası talep eder. Bu işlemlerin yerine getirilmesi için gereklidir. Uygulama üyelik işlemleri sırasında doğrulama kodu gönderir.  Doğrulama kodu kullanıcının e-posta adresine veya cep telefonuna gönderilir.

Bu sayede uygulamaya giriş sağlanır. Sonraki kullanımlarda, bazı nedenlerle Instagram uygulamasında giriş problemleri yaşanır. Sorunun giderilmesi için ve kimlik bilgilerinin doğrulanması için, kullanıcının telefon numarasına SMS ile doğrulama kodu gönderilir. Bu sayede kullanıcı güvenli giriş sağlar.

Instagram Telefon Numarası Ekleme ve Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Kullanıcı uygulama penceresine güvenli giriş yapar. Kullanıcı uygulama penceresinde kendi profilinde;

  • Sağ üst köşede yer alan ayarlar sekmesine tıklanır.
  • Açılan pencerede güvenlik sekmesine ve iki faktörlü kimlik doğrulama sekmesine tıklanır.
  • Açılan pencerede yer alan kısa mesaj simgesine tıklar, kod girişi yapmadan güncel telefon numarası girilerek, ileri sekmesi tıklanır.
  • Açılan pencerede yer alan kod bölümüne, güncel telefon numarasına Instagram tarafından gönderilen altı haneli güvenlik kodu giriş yapılarak işlem tamamlanır.

Bu sayede güncel telefon numarası uygulamaya eklenmiş olur. Sonraki işlemlerde güncel telefon işlemlerde kullanılır.

Instagram Telefon Numarasını Nasıl Kaldırılır?

Kullanıcı bu işlemin yerine getirilmesi için, uygulama penceresine giriş yapar. Kendi profilini açarak, ayarlar sekmesinde bulunan telefonu kaldır sekmesini işaretleyerek işlemi tamamlar.

Instagram Neden Telefon Numarasının Doğrulamasını İster?

Kullanıcı şifresini hatırlamaz ve giriş yapmak istediğinde, kullanıcıdan cep telefonuna gönderilen doğruluma kodunu ister. Bu sayede kullanıcının güvenliğini sağlar. Bazı durumlarda olağan kullanımlarda da Instagram kullanıcıların cep telefonuna doğrulama kodu gönderir ve bu kodun uygulamada doğrulanmasını ister. Bu tür işlemler, kullanıcı profilinde yaşanan trafiğin uygulama tarafından şüpheli işlem olarak görülmesi durumlarında istenir.

Instagram Uygulamasında Telefon Numaraları Nasıl Gizlenir?

Bazı kullanıcılar Instagram uygulamasına eklediği telefon numaralarının gizli olmasını ister. Bu sayede kullanıcı, tanımadığı kişilerin kullanıcı sayfasına giriş yaparken, telefon yolu ile etkileşime girmesini önler. Kullanıcı uygulamada kendi profiline giderek, ayarlar sekmesinden gizlilik ayarlarından işlemi yerine getirir.

Yorum Yap

Kapat
Whatsapp Telefon E-Posta